Cobra Challenge Div 1A/Div 2 ROC
Div 1A Senior Men's Saber Round Results
Round of 64
(1) Ren, Junming
(64) (Bye)
(33) Lobo-Berg, Gabriel
(32) Chu, Cameron
(17) Grube, Sterling
(48) Huddy, Brandon
(48) Zu, Kevin
(16) Possick, Owen
(9) Nadile, Henry
(56) Wun, William
(41) Hong, Marshall
(24) Quist, Cole
(25) Hazle-Cary, Jacob
(40) Henry, Dillon
(57) Epstein, Henry
(8) Osoliniec, Victor
(5) Tang, Brendan
(60) (Bye)
(37) Lortkipanidze, Guram
(28) Prevey-Sullivan, Owen
(21) Han, Nicholas
(43) Karam, Tariq
(53) Caceres, Hernan
(12) Biernacki, Maciej
(13) Bacon, Elias
(52) Lasorsa, Matthew
(45) Guzman, R J
(20) Michell, Bailey
(29) Yilla, Ahmed K
(36) Vaccari, Braden
(61) (Bye)
(4) Lortkipanidze, Nickoloz
(3) Cheney, Christopher
(62) (Bye)
(35) Chien, Phillip
(30) Roper, Evan
(19) Levin, Mark
(46) Shanahan, Adam
(51) Odierno, Payton
(13) Price, Jack S.
(11) Rice, Vaughn
(53) Yen, Preston
(43) Choi, Hyunseok
(22) Walker, Dalton
(27) Giles, Jeremy
(38) Ng, Jonathan
(59) (Bye)
(6) Kolasa, Thomas
(7) Hast, Kern R
(58) (Bye)
(39) Yao, Jonathan
(26) Horiuchi, Stephen
(23) Sun, Michael
(42) Murthy, Mukund
(55) Kreike-Martin, Hermanus
(10) Te Velde, Noah
(15) Descherer, David
(50) Rivera, Inigo Franco
(47) Stanley, Hanno
(18) Lin, John
(31) Noltemy, Daniel
(34) Hammer, Peter
(63) (Bye)
(2) Yen, Darren
Round of 32
(1) Ren, Junming
(32) Chu, Cameron
13 - 15
(17) Grube, Sterling
15 - 9
(16) Possick, Owen
12 - 15
(9) Nadile, Henry
15 - 11
(24) Quist, Cole
9 - 15
(25) Hazle-Cary, Jacob
15 - 14
(8) Osoliniec, Victor
4 - 15
(5) Tang, Brendan
(28) Prevey-Sullivan, Owen
11 - 15
(21) Han, Nicholas
15 - 10
(12) Biernacki, Maciej
10 - 15
(13) Bacon, Elias
15 - 2
(20) Michell, Bailey
3 - 15
(29) Yilla, Ahmed K
15 - 8
(4) Lortkipanidze, Nickoloz
(3) Cheney, Christopher
(35) Chien, Phillip
15 - 5
(19) Levin, Mark
15 - 10
(13) Price, Jack S.
15 - 5
(11) Rice, Vaughn
15 - 5
(22) Walker, Dalton
4 - 15
(27) Giles, Jeremy
15 - 14
(6) Kolasa, Thomas
(7) Hast, Kern R
(26) Horiuchi, Stephen
14 - 15
(23) Sun, Michael
15 - 14
(10) Te Velde, Noah
2 - 15
(15) Descherer, David
15 - 4
(18) Lin, John
12 - 15
(34) Hammer, Peter
12 - 15
(2) Yen, Darren
Round of 16
(1) Ren, Junming
15 - 1
(17) Grube, Sterling
15 - 10
(24) Quist, Cole
9 - 15
(25) Hazle-Cary, Jacob
15 - 14
(28) Prevey-Sullivan, Owen
6 - 15
(21) Han, Nicholas
15 - 10
(20) Michell, Bailey
14 - 15
(4) Lortkipanidze, Nickoloz
12 - 15
(3) Cheney, Christopher
15 - 9
(13) Price, Jack S.
15 - 13
(22) Walker, Dalton
14 - 15
(6) Kolasa, Thomas
3 - 15
(7) Hast, Kern R
15 - 6
(10) Te Velde, Noah
9 - 15
(15) Descherer, David
15 - 7
(2) Yen, Darren
9 - 15
Top 8
(17) Grube, Sterling
15 - 10
(25) Hazle-Cary, Jacob
15 - 11
(21) Han, Nicholas
15 - 12
(4) Lortkipanidze, Nickoloz
13 - 15
(3) Cheney, Christopher
15 - 11
(6) Kolasa, Thomas
13 - 15
(10) Te Velde, Noah
5 - 15
(2) Yen, Darren
11 - 15
Final 4
(17) Grube, Sterling
15 - 10
(4) Lortkipanidze, Nickoloz
11 - 15
(6) Kolasa, Thomas
9 - 15
(2) Yen, Darren
12 - 15
Gold Medal Bout
(17) Grube, Sterling
15 - 10
(6) Kolasa, Thomas
4 - 15
Winner
(6) Kolasa, Thomas
8 - 15