Username:    Password:     Save Login       Forgot login     Create Membership
  
       Visit our sponsor: FencingTime.com!    


Home
Results
Browse
Search
Points Lists
More FRED stuff:
About FRED
Be A Member
Contact
Privacy
Club Info
USFA Event Ratings
Terms Of Service
WebServices
Blog
Other Sites:
USFA
ROC
USFA Referees
USFCA
CFF/FCE
FIE
Seattle Fencing Club
Fencing Time
Fencing.net

Final Results: Aquila team tournament

Mixed Team Epee:    10 Teams       
Place Team Members Club
1  World’s OKayest Fencers
    Fuchs, Marshall
    Johnson, Ben
    Cavnar, Peyton
2  J.J. Abrams fan club
    Choi, Peter
    Lewis, Paul
    Converse, Warren
3  Wack
    Windsor, Eric
    Windsor, Heather
    Hacker, Zac
    Mueller, Mae
4  Student Loans
    Branch, Aubrey
    Senisch, Isaac
    Orozco Lerma, Benjamin
5  Team Chris
    Sandhu, Warispartap
    Roberts, Christian
    Kennelly, Maria
6  Just The Tip
    Palacios, Felipe
    Clowers, Matthew
    Harminson, Hayley
7  Gold Blade's Best
    Lim, Clarice
    Li, Tiffany
    Zhu-Hill, Alice Amanda
    Ortega, Ivanna
8  Breadstick Saturday
    Demkov, Ariadna
    Edwards, Isabella
    Roache, Cassandra
9  Iron Man 2
    Jahangiri, William
    McKinney, Connor
    Sclafani, Henry
10  Mona and the Thots
    Bolerjack, Berton J
    Olarte, Simona
    Pleshek, Daniel
Mixed Team Foil:    7 Teams       
Place Team Members Club
1  Alpha Command
    Choi, Peter
    Lewis, Paul
    Converse, Warren
2  Iron Man 1
    Hacker, Zac
    Jahangiri, William
    McLean, Connor
3  Wack
    Windsor, Eric
    Windsor, Heather
    McKinney, Connor
    Mueller, Mae
4  O.K. Boomer
    Branch, Aubrey
    Senisch, Isaac
    Sermons, Darius
5  The Fellowship
    None, None
    Everheart, Sam
    Miller, Tiffany E.
    Bolerjack, Berton J
6  Muffin Top
    Orozco Lerma, Benjamin
    Garcia, Caleb
    Warfel, Micah
7  Just The Tip
    Palacios, Felipe
    Clowers, Matthew
    Harminson, Hayley
Mixed Team Saber:    5 Teams       
Place Team Members Club
1  The Avengers
    Lopez, Lucas
    Graf, Andrew
    Menke, Mason
2  Team Excluded  
 
3  B Team
    Edwin, Edwin
    Herrera, Maximo
    Barrera, Agustin
5  2 tol 1 smol
    Olarte, Simona
    Ferris, Angela
    Burd, Rebekah
5  New Team
Senior Mixed Team Epee:    6 Teams       
Place Team Members Club
1  Gold Blade's Best
    Lim, Clarice
    Li, Tiffany
    Zhu-Hill, Alice Amanda
2  Iron Man 2
    Jahangiri, William
    McKinney, Connor
    Sclafani, Henry
3  Mona and the Thots
    Bolerjack, Berton J
    Olarte, Simona
    Pleshek, Daniel
4  Just the Tip
    Palacios, Felipe
    Clowers, Matthew
    Harminson, Hayley
5  Breadstick Saturday
    Demkov, Ariadna
    Edwards, Isabella
    Roache, Cassandra
6  Team Excluded  
 
11/16/2019
UNT Physical Education Building: Denton, TX
* Ratings in FRED are NOT official, and are subject to USFA and division policies. The USFA is the final authority for fencer ratings.