Username:    Password:     Save Login       Forgot login     Create Membership
  
          


Home
Results
Browse
Search
Points Lists
More FRED stuff:
About FRED
Be A Member
Contact
Privacy
Club Info
USFA Event Ratings
Terms Of Service
WebServices
Blog
Other Sites:
USFA
ROC
USFA Referees
USFCA
CFF/FCE
FIE
Fencing Time
Fencing.net
Fencing Photos

Final Results: Columbus Division Junior Olympics Qualifier

Cadet (U17) Men's Epee:    4 Competitors, a NR Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Amann, Samuel  
2   Amling, Alex  
3   Martin, Nathan C  
4   Ricchiuti, Nikola  
Cadet (U17) Men's Foil:    5 Competitors, a NR Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Orem, Conal C2015   
2   Waters, Will D2015   
3   Guttridge, Nathan  
4   Lewis, Paul  
5   Ibe, Chibuike  
Cadet (U17) Men's Saber:    9 Competitors, a NR Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Myers, Kaleb E2015   
2   Montgomery, Jadon  
3   Haney, Vincent  
4   Arnipalli, Shanvanth  
5   Hayes, Matthew D2015   
6   Bradford, Blake D2015   
7   Pinto, Gabriel  
8   Reed, Niles  
9   Menninger, Marcus  
Cadet (U17) Women's Epee:    2 Competitors, a NR Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Oxenreider, Tierna E2015   
2   Mourot, Alivia  
Cadet (U17) Women's Foil:    5 Competitors, a NR Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Massick, Laine E2015   
2   Dillon, Kaylea E2015   
3   Mourot, Alivia  
4   Montgomery, Emma  
5   Ortega, Sophie  
Cadet (U17) Women's Saber:    7 Competitors, a NR Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Wozniak, Kelli C2014   
2   Gouhin, Chloe E2015   
3   Springston, Chloe  
4   Bubeleva, Tatiana  
5   Sabo, Victoria  
6   Phillips, Lauren M  
7   Iwamoto, Kayla  
Junior (U20) Men's Epee:    11 Competitors, a E1 Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Malloch Brown, George E2015   
2   Mason, Alex  
3   Tran, Dan-Ho E2015   
4   Prenger, Anthony  
5   Martin, Nathan C  
6   Kofman, Allan  
7   Amling, Alex  
8   Amann, Samuel  
9   St.Hilaire, Edwin  
10   Ricchiuti, Nikola  
11   Timmins, Daniel  
Junior (U20) Men's Foil:    7 Competitors, a E1 Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Zeng, Michael B2014   
2   Malloch Brown, George  
3   Kaviarasan, Kavin E2015   
4   Roehrs, John  
5   Repucci, Nathan  
6   Timmins, Daniel  
7   Guttridge, Nathan  
Junior (U20) Men's Saber:    13 Competitors, a E1 Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Ditullio, Frank C2015   
2   Hayes, Matthew D2015   
3   Whitney, Kirk C2015   
4   Bradford, Blake D2015   
5   Haney, Vincent  
6   Montgomery, Jadon  
7   Reed, Niles  
8   Arnipalli, Shanvanth  
9   Menninger, Marcus  
10   Herman, Spencer  
11   Timmins, Daniel  
12   Pinto, Gabriel  
13   St.Hilaire, Edwin  
Junior (U20) Women's Epee:    2 Competitors, a NR Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Alpy, Alexandria C2015   
2   Sherfey, Jane E2014   
Junior (U20) Women's Foil:    3 Competitors, a NR Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Mourot, Alivia  
2   Dillon, Kaylea E2015   
3   Montgomery, Emma  
Junior (U20) Women's Saber:    6 Competitors, a E1 Event       
Place Fencer Club Rating* Rating Earned*
1   Wozniak, Kelli C2014   
2   Gouhin, Chloe E2015   
3   Springston, Chloe  
4   Bubeleva, Tatiana  
5   Iwamoto, Kayla  
6   Sabo, Victoria  
12/13/2015
Royal Arts Fencing Academy: Columbus, OH
* Ratings in FRED are NOT official, and are subject to USFA and division policies. The USFA is the final authority for fencer ratings.