Username:    Password:     Save Login       Forgot login     Create Membership
  
          


Home
Results
Browse
Search
Points Lists
More FRED stuff:
About FRED
Be A Member
Contact
Privacy
Club Info
USFA Event Ratings
Terms Of Service
WebServices
Blog
Other Sites:
USFA
ROC
USFA Referees
USFCA
CFF/FCE
FIE
Seattle Fencing Club
Fencing Time
Fencing.net

2019-2020 San Diego Cup, Youth 01

2019-2020 Men's Saber Points List
This is a second youth points standings made by San Diego Fencing Division Tournament Coordinator, Laura Hawkins
  • All Youth (Y14 and below) fencers only.
  • Using USFA Div1 points chart.
Rank Fencer Points For Rank San Diego Cup Sabre Youth#1
Sep 29, 2019
Y10 Mixed Saber
San Diego Cup Sabre Youth#1
Sep 29, 2019
Y12 Men's Saber
San Diego Cup Sabre Youth#1
Sep 29, 2019
Y14 Men's Saber
San Diego Cup Sabre Youth#2
Oct 20, 2019
Y10 Mixed Saber
San Diego Cup Sabre Youth#2
Oct 20, 2019
Y12 Men's Saber
San Diego Cup Sabre Youth#2
Oct 20, 2019
Y14 Mixed Saber
San Diego Cup- Youth Sabre #3
Nov 17, 2019
Y10 Mixed Saber
San Diego Cup- Youth Sabre #3
Nov 17, 2019
Y12 Men's Saber
San Diego Cup- Youth Sabre #3
Nov 17, 2019
Y14 Mixed Saber
San Diego Cup - Sabre Youth # 4
Dec 15, 2019
Y12 Men's Saber
San Diego Cup - Sabre Youth # 4
Dec 15, 2019
Y14 Men's Saber
San Diego Cup- Youth Epee #4 Youth Saber #5
Jan 12, 2020
Y10 Women's Saber
San Diego Cup- Youth Epee #4 Youth Saber #5
Jan 12, 2020
Y12 Men's Saber
1 Chen, Lohen : TTFC 6075 1000 (1st) 850 (3rd) 685 (8th) 850 (3rd) 920 (2nd) 920 (2nd) 850 (3rd)
2 Andres, Michael : SOUTHBAYFA 5220 1000 (1st) 920 (2nd) 1000 (1st) 850 (3rd) 920 (2nd) 530 (10th)
3 Patrico, Peter : TTFC 4730 850 (3rd) 535 (9th) 920 (2nd) 530 (10th) 510 (14th) 535 (9th) 850 (3rd)
4 Cociorva, Victor : TTFC 4645 695 (6th) 700 (5th) 850 (3rd) 350 (17th) 510 (14th) 850 (3rd) 690 (7th)
5 Liu, Vince : SPARTAK 3995 920 (2nd) 850 (3rd) 1000 (1st) 525 (11th) 700 (5th)
6 Radic, Peter : SDFC 2605 520 (12th) 700 (5th) 690 (7th) 695 (6th)
7 Lee, Noah : SDFC 2550 850 (3rd) 700 (5th) 1000 (1st)
8 Arnold, Hali : TTFC 2460 690 (7th) 920 (2nd) 850 (3rd)
9 Radjabli, Maximillian : TTFC 2200 850 (3rd) 850 (3rd) 500 (16th)
10 Zeng, Vito : TTFC 2085 850 (3rd) 700 (5th) 535 (9th)
11 Lo, Konnor : GSA 2000 1000 (1st) 1000 (1st)
12 Lo, Andrew : LAGUNA 1920 1000 (1st) 920 (2nd)
13 Nieto, Titus : GSA 1840 920 (2nd) 920 (2nd)
14 Ermolovich, Miron : GSA 1700 850 (3rd) 850 (3rd)
15T Hudgens, Mark : TTFC 1540 850 (3rd) 690 (7th)
15T Joo, Jeein : SOUTHBAYFA 1540 850 (3rd) 690 (7th)
17 Tao, Jeffrey : TTFC 1535 685 (8th) 850 (3rd)
18 Sheres, Asher : SPARTAK 1395 700 (5th) 695 (6th)
19 McKinney, Owen : SDFC 1390 695 (6th) 695 (6th)
20 Brum, Charles : TTFC 1385 700 (5th) 685 (8th)
21T Robledo, Everett : SDFC 1380 530 (10th) 850 (3rd)
21T Whitman, Michael : LHFA 1380 695 (6th) 685 (8th)
23 Jho, Evan : GSA 1230 535 (9th) 695 (6th)
24T Wang, Kyle : GSA 1220 520 (12th) 700 (5th)
24T Harris, Max : SDFC 1220 520 (12th) 700 (5th)
24T Allain, Seraphina : NAZLYMOVFF 1220 530 (10th) 690 (7th)
27T Morales, Esteban : SDFC 1215 520 (12th) 695 (6th)
27T Brandenburg, Bennett : TTFC 1215 700 (5th) 515 (13th)
29T Chung, Vincenzo : SDFC 1205 515 (13th) 690 (7th)
29T Veltz, Ty : TTFC 1205 690 (7th) 515 (13th)
31 Mitchell, Jason : SDFC 1190 505 (15th) 685 (8th)
32T Rodriguez, Jose : SDFC 1000 1000 (1st)
32T Toledo, Carlos : CAR 1000 1000 (1st)
32T Byon, Adrian : SDFC 1000 1000 (1st)
35 Okba, Noah : SDFC 920 920 (2nd)
36T Lindsey, Aiden : LAGUNA 850 850 (3rd)
36T Centeno, Zachary : LAGUNA 850 850 (3rd)
38 De Oliveira, Victor : TTFC 700 700 (5th)
39T Chow, William : LAGUNA 695 695 (6th)
39T Salakhly, Mark : PFA 695 695 (6th)
41T Vincent, Brodesser : SDFC 690 690 (7th)
41T Granet, Ezra : SPARTAK 690 690 (7th)
43T Thompson, Daniel : GSA 685 685 (8th)
43T Korinth, Jacqueline : UNAT 685 685 (8th)
43T Gaines, Isaac : SDFC 685 685 (8th)
43T Byon, Julian : UNAT 685 685 (8th)
43T Lei, Zitong (Meya) : LAGUNA 685 685 (8th)
48T Bodrova, Vidana : SPARTAK 535 535 (9th)
48T Williams, Emma : GSA 535 535 (9th)
48T Shuck, Thomas : SDFC 535 535 (9th)
51T Bonora, Filippo : SPARTAK 530 530 (10th)
51T Aguila Oleta, Elias : MFC 530 530 (10th)
53T Komatsu, Tracy : GSA 525 525 (11th)
53T Brown, Jonas : TTFC 525 525 (11th)
53T Rao, Rayaan : HWMS 525 525 (11th)
56 Rangaraj, Sahana : GSA 520 520 (12th)
57 Blue, Zen : GSA 510 510 (14th)
58 Riperton, Mathieu : GSA 505 505 (15th)